Jah, saan hästi aru, et Evidence-Based Policing tõlkimine teadmistepõhiseks politseiks ei pruugi paljudele meeldida. Mis siis sellest. Siinviidatu on raamat tulevikust, st kaanelt võib lugeda, et ilmumisaasta on 2022. Selline praktika ei ole midagi uut ja praegu on raamat Amazonis nähtav, kuid mitte veel saadaval. Siiski on seda huvilistel võimalik juba soetada ja lugeda ning see raamat võiks huvi pakkuda kõikidele politseihuvilistele.
Peamiselt leidis see raamat siin koha siiski põhjusel, et annab vihjeid sellest, kuidas politseist mõeldakse ja see on üsna kaugel nendest praktikatest, mis minuni jõuavad eestikeelses ruumis.

Seekord esitan kontekstiks ja lugemishuviks erialakirjandusega kursis olijatele kindlasti tuntud autori John Eck’i soovituse:

Piza and Welsh’s exceptional book, The Globalization of Evidence-Based Policing, brings together an amazing set of scholars and practitioners. It is a master class that anyone holding a position of responsibility in the policing world—police executives, city managers, consultants, oversight officials, and academics—should be required to read.
John Eck, Professor, University of Cincinnati

Raamatust leiab lihtsustusi kuritegevusega tegelemisel (vt nt seda joonist):

Lisaks leiab ka näiteks viiteid sellest, kuidas tõenduspõhisusest üldse mõelda. Allnev joonis võiks ehk kahandada paljude tudengite indu viidata aastaraamatutele jms “autoriteetsete” organisatsioonide kommunikatsiooni eesmärki kandavatele publikatsioonidele:

Mõned kokkuvõtvad mõtted raamatu toimetajatelt:

A global movement requires organizational development and an institutional base. This is evident for EBP, and by all accounts it is expanding and strengthening. At the time of writing, five societies of EBP have been established across the globe, in addition to many university-affiliated research centers that have, as an express mandate, the advancement of EBP. […] They are located in the United Kingdom, Australia and New Zealand, Canada, and the United States.

Piza, E. L., & Welsh, B. C. (2022) The Globalization of Evidence-Based Policing. Routledge.