Politseivägivald on midagi sellist, mis üldiselt on avalikkuse poolt taunitav. Vähemalt selline mulje jääb. Kuid siin on siiski allhoovuseid, mis ulatuvad nii justiitssüsteemi kui avalikkusesse ning kus mitmed on arvamusel, et politsei peabki “pättidega” jõuliselt käituma, sest kohtud on liiga leebed või sündmused ei jõuagi kohtusse.
Siinviidatud lugu küll ei tegele subjektide kujundamisega, kuid politseivägivald ja selle vaikiv õigustamine või tolereerimine võib nii ühiskonna terviku kui indiviidide kujundajana olla vägagi võimas vahend. Kas see viib õiglasema ühiskonna poole, see on küll kahtlane.

In this paper we have examined the relationships between police violence as social control, police violence as punishment, extra-legal punishment, and legal punishment with different motivations to punish. We have presented evidence consistent with a strong relationship between support for police violence as punishment and support for extra-legal punishment (H1a).

Gerber, M. M., Puga, I., Moya, C., Baeza, F. G., Jackson, J., Marambio, J. H., & Montedónico, S. (2021). Police violence as punishment: Does excessive use of force serve to punish those who threaten status and power hierarchies in society?.