Ma vist ei ole siia voogu seni lisanud ühtegi podcasti. Ongi tagumine aeg seda teha. Daniel Kahneman ei vaja tutvustamist. Siin üks hiljutine podcast temaga, kus arutluse all otsustamine – millest siis ikka temaga intervjuud tehakse?
Kuulamiseks oleks põhjust niisamagi, kuid siia riputan selle lingi podcastile põhjusel, et see on ajakohane ja rõhutab midagi, millest on pikalt juttu olnud, kuid ometi on see põhimõte väga visa juurduma nii organisatsioonides kui valitsemises üldisemalt: otsustamisel võiks keskenduda rohkem nendele küsimustele, mis inimesed õnnetuks teevad ja stressi tekitavad, mitte niivõrd nendele, mis õnnelikuks teevad. Kui juhtimise-valitsemise praktikad sellest vaatevinklist läbi mõelda, võib mõndagi muutuda.
Arvatavad põhjused harjumuspäraste ja käepäraste (otsustus)loogikate kasutamiseks on arusaadavad, kuid mitte õigustatavad. Üks põhjustest võib olla see – mida Kahneman siis nii kenasti sõnastab küll pisut teises kontekstis -, et otsustamisel võidab intuitsioon alati kaalutluse-analüütilisuse. Seda ainuüksi põhjusel, et intuitsioonil põhinev otsus tundub selge ja lihtne, mõtlemine keerukate küsimuste üle on aga vaevanõudev ja väsitav.

Taken for Granted: Daniel Kahneman Doesn’t Trust Your Intuition